DYŻUR + 48 601 76 74 94

York- popularny pies i jego choroby zawodowe

home grid 1aYorki ze względu na swój ujmujący charakter i temperament oraz niewielkie rozmiary stały się bardzo popularne. Są to pieski przysparzające stosunkowo mało problemów zdrowotnych swoim właścicielom - żyją długo, więc są godne polecenia. Są jednak predysponowane do kilku charakterystycznych dla nich problemów:

 

 

 

 

  1. Problemy z zębami mlecznymi. Można powiedzieć, że u 100% Yorków występuje problem przetrwałych (niewypadniętych) zębów mlecznych- dotyczy to głównie kłów. Kontrolujemy to, gdy pies osiągnie wiek 6-7 miesięcy. Jeśli jest taka konieczność przetrwałe zęby koniecznie trzeba usunąć (zabieg w narkozie).
  2. Problemy z zębami stałymi. Psy tej rasy charakteryzują się słabym uzębieniem, należy regularnie je kontrolować i w razie potrzeby oczyszczać z kamienia nazębnego. Dobrze jest stosować regularnie środki przeznaczone do higieny jamy ustnej i przystosować psa do suchej karmy (mechanicznie oczyszcza z kamienia).
  3. Problem związany z niewielkimi gabarytami. Są to psiaki bardzo temperamentne, często wdające się w awantury z innymi psami, co może skutkować groźnymi dla życia pogryzieniami.

Poza tymi kilkoma „wadami” są to psiaki ujmujące i godne polecenia ludziom lubiącym psy, a posiadającym ograniczone możliwości lokalowe oraz tym, którzy nie są w stanie rozstać się ze swoim zwierzęciem. Psa tych gabarytów można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie- jest wersją kieszonkową.

W razie pytań proszę dzwonić- 601 76 74 94, lek wet Sebastian Hudyka specjalista chorób psów i kotów, gabinet weterynaryjny ul. Oś kartuska 12/11 (obok ul. Galaktycznej).

W razie pytań proszę dzwonić- 601 76 74 94, lek wet Sebastian Hudyka specjalista chorób psów i kotów, gabinet weterynaryjny ul. Oś kartuska 12/11 (obok ul. Galaktycznej).